טרנדים

גינות תבלין אצלכם בסלון: 3 כלי קיבול שיהפכו את הסלון שלכם לגינת תבלינים ריחנית

הום אקספו 18/10/19

צמחי התבלין הם המבשמים של כל מאפה או תבשיל שתבחרו להכין, אך הם מתפקדים לא פחות כמבשמי החלל הביתי. גינת תבלין יכולה להתמקם על פני הקרקע אם יש לכם שטח חוץ רחב ידיים אך היא יכולה להסתפק באדנית ולעשות עבודה לא פחות טובה. הסתיו הוא העונה המתאימה ליצירת גינת צמחי תבלין, אחרי שהחום הגדול והחמסינים חלפו. שלושה סוגים של כלי קיבול ועוד שני טיפים חשובים ליצירת גינת תבלין משגשגת אצלכם בסלון >>

אדנית – האדנית היא אלמנט דקורטיבי שכדאי להשקיע בו. צמחי התבלים יהיו לרוב ירוקים ולכן אדנית בגוון אדום למשל, תייצר צבעוניות משלימה ונועזת, אדנית בגוונים של שמנת או סגלגל תיצור מראה כפרי ורך יותר.

עציצים – לצד האדניות ניתן לשחק עם עציצים בודדים ולתלות אותם על הקיר במטבח. בארופן הזה תהפכו את הקיר לקיר דקורטיבי, ריחני וירוק שיספק לכם נגישות לצמחים בכל עת.

אדנית שולחן – קיימות אדניות צרות וארוכות שמתאימות להתמקם במרכזו של שולחן האוכל. המראה מרהיב, האווירה שיוצרת אדנית שכזו היא שובת לב, במיוחד כשאת הצמחים אתם יכולים לקטוף היישר לכוס התה שהכנתם לעצמכם.

שני טיפים חשובים:

צרו מרחב מפרגן לצמחים – מבחינת גודל, חשוב לזכור שבמיכלים עמוקים ורחבים צמחי התבלין יגידו לכם תודה וישגשגו, לכן נסו להיות מפרגנים ובחרו אדנית שאינה קצרה מ- 80 ס"מ.

דשן אקולוגי– בקשו מהאיש במשתלה להתאים לכם דשן אקולוגי שמתאים להשתלב באדנית של צמחי תבלין.

צילום: shutterstock

עוד המון טיפים נוספים, המלצות ורעיונות יחכו לכם בתערוכת HOMEXPO