מטבחים

המטבח המודרני: כתבה ראשונה בסדרה – גאדג'טים

הום אקספו 18/10/19
ניגא שף-FOR HOME צילום: איתי אבירן

בכל אחת מהכתבות בסדרה המטבח המודרני נחשוף פן חשוב נוסף בדרך ליצירת מטבח מודרני ועדכני, וננסה לשפוך אור על האופן בו נכון להתכונן לתכנון המטבח הבא (או שדרוג הקיים).

במטבח המודרני משולבים גאדג'טים ופיתוחים טכנולוגים שראינו עד כה בעיקר במטבחים מקצועיים. מדובר במוצרים שעברו אדפטציות למטבח הביתי ומעבר להיותם מקלים ומקצרים משמעותית את תהליכי העבודה, הם מאפשרים בנוסף, הגעה לתוצאות מיטביות ברמת הבישול והאפייה.

יעל מוסקוביץ, מבעלי חברת ניגא שף For Home המתמחה ביבוא מוצרי חשמל וציוד מטבח של המותגים המובילים בעולם, חשפה בפנינו 3 שלושה מהחידושים הבולטים, שישדרגו כל מטבח חדש או קיים-

התאמה אוטומטית של צורת הבישול או האפיה בהתאם לסוג המזון 

ניגא שף FOR HOME – התנור שעושה את העבודה. צילום: איתי אבירן

תנורי combi steamer מבית המותג הגרמני MKN הם תנורים מקצועיים המתאימים למטבח הביתי. התנורים בעלי מערכת נידוף מובנית למניעה של אדים וריחות בזמן הבישול והאפייה.  הם בעל נפח גדול ומערכת הפעלה חכמה, שיודעת לזהות על פי סוג המזון מהי צורת הבישול המתאימה ביותר. המערכת מודדת את כמות המזון על ידי חיישנים ומגדירה עצמאית את זמני הבישול, אחוזי הלחות והטמפרטורה הנדרשת לתוצאות מושלמות, תוך שמירה מקסימלית על הערכים התזונתיים של המזון.  יתרונם הנוסף הוא במערכת הניקוי העצמי. הניקוי מתבצע באופן אוטומטי, יסודי, ללא מגע יד אדם, באמצעות טבלית ניקיון. בסיום תכנית הניקיון התנור מוכן לפעולה.

הדחת כלים בתוך שלוש דקות בלבד

ניגא שף פור הום- מדיח כלים בשלוש דקות ובשליש מכמות המים. צילום: איתי אבירן

מדיחי הכלים של המותג הגרמני MEIKO מציעים פעולה שאורכת זמן שיא של שלוש דקות וצריכת מים של שלושה ליטר בלבד למחזור הדחה. זה נשמע בלתי אפשרי אך מפתחי המותג הצליחו ליצור טכנולוגיה שמקצרת משמעותית את משך העבודה של המדיח ועדיין להגיע לתוצאות טובות בהרבה מהמדיח הביתי הרגיל. הוא עשוי נירוסטה ומגיע לטמפרטורה של עד 83 מעלות.  המדיח עובד עם חומרי ניקוי נוזליים ושואב בעצמו את הכמות הנדרשת להדחה מתוך מיכל הנמצא מתחת לארון הכיור. כל מספר חודשים מחליפים את מיכל הסבון והחומר המבריק כך שאין צורך לשים טבליות ניקוי בכל פעולה. בסיום יום העבודה יפעיל המדיח תכנית לניקוי עצמי, כך שהוא תמיד נקי ושומר באופן הזה על תחסוקה חשובה ונדרשת.

הטאבון המקצועי נכנס למטבח הביתי

ניגא שף FOR HOME – הטאבון הביתי (ALFA PROFESSIONAL) צילום: יח"צ

מותג היוקרה האיטלקי ALFA Professional נחשב לאחד המובילים בייצור טאבונים מקצועיים שמככבים במסעדות השף המובילות בעולם. המותג מציע סדרת טאבונים ייחודיים בעיצוב מרהיב לבית הפרטי. הטאבונים עשויים נירוסטה ייחודית מסוג Forinox ומצויידים בשכבה כפולה של משטח אבן. הנירוסטה מעניקה להם יכולת חימום מהירה במיוחד ביחס לטאבון אבן רגיל, ובתוך חצי שעה בלבד הם מגיעים לחום של 450 מעלות. מבחינת ביצועים מאפשרים הטאבונים אפיה מדויקת המבטיחה אחידות, באמצעות שכבת האבן ובכך הם מגיעים לרמת אפייה אידיאלית בדומה למטבחים המקצועיים. סדרת הטאבונים מציעה שילוב בין חווית אפיה מושלמת שמפיצה ניחוחות מגרים לבין טוויסט וויזואלי מרשים שמשתלב היטב בעיצוב הבית המודרני והם מגיעים במגוון גדלים, גוונים ועיצובים המתאימים למרחבים שונים ובמבחר קונספטים שיתאימו במדויק למטבחים כפריים, מודרניים ותעשייתיים. מעבר לאלו מצודים הטאבונים בגלגלים מובנים המאפשרים ניידות קלה.

עוד המון טיפים נוספים, המלצות ורעיונות יחכו לכם בתערוכת HOMEXPO