כללי

בית על הפרק

הום אקספו 11/08/19

כל מה שאתם חייבים לדעת רגע לפני שאתם נכנסים לפרויקט.
גזרו ושמרו >>

אם אתם בונים, משפצים או אפילו מחדשים בקטנה עם איזה ספה וגוף תאורה חדש, אין סיכוי שלא התבלבלתם כשניסיתם לחשוב איזה צבע לבחור לקירות ומה האריחים שהכי נכון לשלב בחדר השירותים, נורא אהבתם את ספת הקטיפה אבל אתם מתלבטים כי הכורסה הקיימת היא מעור ולא בטוח שתתאים, אתם שוברים את הראש האם כדאי להשקיע בחלונות מבודדים או שאפשר לעגל פינה, אה ואפרופו פינות, בדיוק אצלכם פינת העבודה היא חלק מהסלון אז איך מפרידים ביניהם ועדיין שומרים על מראה הרמוני ונעים לעין.

גם אם נמלא עוד שני פוסטים שלמים לא נגמור להציב את ים השאלות שאתן אתם מתמודדים.
הדרך הנכונה להתנהל, גם כשמחליפים פריט או שניים בחלל, היא לעשות שעורי בית מקדימים. יש כמה חוקי ברזל בכל פרויקט. אירוע העיצוב הגדול HOPEXPO שיתקיים בין ה-3-6 במרץ 2020 בגני התערוכה, יאפשר לכם לבוא ללמוד, ולהשתתף בסדנאות עיצוב, חומרים ותכנון מוקדם. במתחם האירוע תהיה גם תערוכה של מוצרים וחומרים, שתוכלו להיחשף ולהתנסות בהם. מדובר באירוע הגדול בישראל לקהל הבונים, המשפצים ומחדשי הבתים. מערך הלימוד והסנדאות שייפעל במקום יהיה מגוון ויתאים לקהלים השונים- למשל שיעורים שיתאימו למי שבונה את ביתו ושיעורים שיעסקו בעיצוב, התאמת גוונים וחומרים שיתאימו גם למי שמבקש רק לחדש. הרשמה מראש לתערוכה, כן, כן, כבר עכשיו, תאפשר לכם כניסה ללא תשלום וללא עמידה בתור. בינתיים משתפים אתכם בכמה מחוקי הברזל, שבתערוכה תוכלו לקבל את הכלים כיצד ליישם אותם על הפרויקט הפרטי שלכם >>

הגדרת תקציב
הסעיף הזה יחסוך לכם המון כאבי ראש. קיימים כלים מאוד מתקדמים להגדרה וניהול תקציב הבניה או השיפוץ. אל תוותרו על השלב הזה. הוא יקבע אם תספיקו לקנות אהילים למנורות או שאלו ישארו תלויות חשופות.

הגדרת סגנון
מכירים את זה שאתם נכנסים לבית בעיצוב מינימליסטי שנראה לכם שבדיוק כזה אתם רוצים, אבל ביום אחר דפדפתם במגזין שחשף בית כפרי משגע, ופתאום דעתם השתנתה? אתם לא היחידים. זה קורה לכל מי שלא עצר להגדיר ולאפיין לעצמו את הסגנון שלו. קיימים כלים מאוד חווייתיים שיעזרו לכם להגדיר את הסגנון האישי שלכם.

בניית פלטת גוונים
אם לא בא לכם רעש מיותר בעיניים בכל פעם שתכנסו הביתה, אתם חייבים לבנות לעצמכם את פלטת הצבעים, שהיא למעשה קבוצת הצבעים שתאפיין את הבית. ישנם צבעים מרכזיים, שהם בדרך כלל מהווים את הרקע, צבעים דומיננטיים יותר שישתלבו בנקודות שונות במינון מסוים בחלל, וצבעוניות עזה שתשתלב בדרך כלל באמצעות אקססוריז.

בניית פלטת חומרים
בניית פלטת החומרים תקבע כמה מעניין יהיה הבית שלכם. פלטת החומרים מתייחסת גם לטקסטורות ולאופן שבו מומלץ לכם לשלב אותן בחלל. אם תשתמשו שימוש יתר בעץ, המראה שרציתם ליצור יתפספס, אם תיצרו מפגש בין חומרים הוא עלול להיות לא קשור, אבל הוא גם עשוי להיות זה שיגרום לחלל שלכם להיות מגנט למחמאות.

ביצוע סקר שוק
אפילו שהכי בא לכם לרוץ ולקנות את הספה שראיתם בפינטרסט, חכו רגע. יש דרכים לעשות סקר שוק שמתאים בדיוק לכם. עדיף לעצור, לקבל את הכלים כיצד לערוך סקר שוק מתאים ורק אז לצאת לשופינג.
במידה ואתם בונים, משפצים מהיסוד או מתכננים מטבח, גם הסעיפים הללו מצטרפים לרשימה שלכם:
הגדרת הצרכים לפני שנגשים לתכנון המטבח

זה אחד הסעיפים הקריטיים. המטבח הוא לב הבית ורוב מי שמתכנן מטבח חדש יגיד לכם שעשה הגדרת צרכים, אבל הגדרת צרכים היא הרבה יותר עמוקה ממה שמקובל לחשוב. זה לא רק איפה לשים את הסכו"ם  ואת הסירים , יש דרך מובנית, פשוטה מאוד וחכמה שתגרום למטבח שלכם להיות מותאם בול לצרכים שלכם. וזה בלי תוספת תשלום, פשוט כתוצאה מתכנון מוקדם נכון.

החומרים שיגדירו את מעטפת המבנה
אם לא בא לכם ללחוץ על און ואוף במזגן שלכם, אם הייתם רוצים לחסוך באנרגיה המושקעת בחימום וקירור הבית, אם בא לכם חלונות רחבים שצופים אל הנוף אבל לא לפחד שהשמש היוקדת תיצור בתוך הבית את אפקט החממה, אתם חייבם להגדיר את החומרים למעטפת המבנה. זה נכון שיש לכם בעל מקצוע שעושה את זה, אבל כשאתם בעצמכם תבינו, על מה בשום אופן אסור לכם להתפשר ואיפה אסור לכם בתחלית האיסור לעגל פינות, יהיה לכם קל יותר ליצור סדרי עדיפויות.

כניסה ללא תשלום וללא עמידה בתור לאירוע העיצוב הגדול בישראל
מזכירים לכם שהרשמה מוקדמת כבר עכשיו לאירוע העיצוב הגדול HOMEXPO  שיתקיים ב- 3-6 במרץ 2020 בגני התערוכה, תאפשר לכם כניסה ללא תשלום וללא צורך לעמוד בתור.
השאירו פרטים ותקבלו הודעה במייל חוזר עם אישור הכניסה.