טרנדים

ראה ערך: ארטיזנל

הום אקספו 24/09/19

ארטיזנל הוא שם כולל למלאכות יד. תחום זה זוכה לעדנה מחודשת בשנים האחרונות, דווקא, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. שני הקצוות המנוגדים הללו, מוכרים היטב לחוקרי הטרנדים. אנחנו לא ניכנס בפוסט הזה לסיבות להיווצרותן, אלא נתמקד בקצה אחד – מלאכות היד. קשה לעמוד בקסמו של מוצר שיוצר בעבודת יד. מוצר שכזה הוא יחיד במינו, אין עוד אחד כמוהו, סוג של טביעת אצבע. לרוב יהיה זה מוצר עם סיפור- סיפור של האומן שיצר אותו, סיפור של מקום, של זמן. במכירה 'הארטיזנלית' מתקיים קשר אישי בין המוכר לקונה. הקונה שננס מתרשם מהמקום, משוחח עם האומן שמוכר לו, והוא קונה סך רחב של חוויות שמגולמות כולן במוצר המיוחד שלו.

הארזטיזנל חוצה תחומים- ישנם אופים, קונדיטורים ולצידם מסגרים, סנדלרים, קרמיקאים ועוד המון נוספים. יצרנו לכם רשימה של מספר בתי מלאכה ששווה לבקר בהם. יש כמובן עוד רבים נוספים. המשיכו לעקוב. הארטיזנל קרוב לליבנו ואנו מבטיחים להעלות פסוטים נוספים בנושא. בינתיים קבלו את הטעימה שהכנו לכם-

נעליים וסנדלים – VAS&CRAFTS – יוצרת נעליים וסנדלים במהדורות מוגבלות ומקסימות, בבתי מלאכה מסורתיים באיטליה ומוכרת אותם בחנות המותג בתל אביב.

לחמים – DAPH NAP (זה הכינוי בפייסבוק) – אופה לחמים ביתיים ללא שמרים וללא סוכר.

חלונות – ARTFERO – בית מלאכה וותיק לייצור חלונות עם פרופיל בלגי ברזל.

קרמיקה – נועה ראזר – סטודיו לייצור כלים ואביזרים מקרמיקה. המעצבת הצעירה נועה ראזר יוצרת ומוכרת בסטודיו שלה, קולקציות משובבות נפש של פריטים.

קוסמטיקה – סמדר קוסמטיקה טבעית – בקליניקה שלה היא יוצרת בהתאמה אישית קרמים לפנים ולגוף. הכינוי בפייסבוק: סמדר גלבוע – קוסמטיקה טבעית רפלקסולוגיה הוליסטית ומוצרי טיפוח וטיפול טבעיים

שטיחים – גלריה בורדו – גלריה לעתיקות בה מוכרים שטיחים עתיקים שיוצרו בעבודת יד ובטכניקות ייצור מסורתיות.

חיפויים מיוחדים – אריאל הירשמן – אמן פסיפס (זה גם הכינוי בפייסבוק) אריאל יוצר בפסיפס. עבודתיו ססגוניות מאוד. הוא מחפה קירות מטבח, כלים כמו כדים ומגשים, שולחנות ומשטחי עבודה ועוד.

ריצוף – אריחי הטרה קוטה של רוחמה שרון. מדובר באריחים מיובאים אותם יוצרים בשילוב מלאכות יד וטכניקות ייצור מסורתיות. אריחי הטרה קוטה בעלי גוון אדמה, יכניסו נימה טוסקנית לכל בית בו ישולבו.

באירוע העיצוב הגדול בישראל HOMEXPO שיתקיים במרץ 2020 בגני התערוכה, יוקדש מתחם רחב ממדים ליוצרים ארטיזנליים.